ŽALIOSIOS PAMOKOS: KAS MES IR KAM ESAME?

ŽALIOSIOS PAMOKOS: KAS MES IR KAM ESAME?

Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykloje kasmet organizuojama švietėjiška veikla įvairaus amžiaus asmenims. Nors dažniausiai saugomą teritoriją pažinti atvyksta moksleivių grupės, tačiau dar neatrastų ir nepažintų vietų čia randa ir vyresnio amžiaus lankytojai. Nuolat raginame į veiklų ratą įsisukti ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Metų pradžioje planavome išskirtinę Sirvėtos regioninio parko vertę pristatyti socialiai pažeidžiamoms grupėms. Pasirengėme ne tik papasakoti, KAS MES IR KAM ESAME, bet ir pristatyti įgyvendinamų veiklų įvairovę, teikiamas paslaugas. Tad iki šių metų balandžio mėnesio pabaigos buvo pravestos penkios žaliosios pamokos. Jų metu pristatyta vaizdinė medžiaga, kalbėta apie Sirvėtos regioninio parko gamtos ir kultūros paveldą, lankomas vietas, švietėjišką veiklą ir, žinoma, diskutuota, ką prasmingo galima veikti kartu su grupe saugomoje teritorijoje.

Žaliosiose pamokose dalyvavo Nijolės Genytės socialinės globos namų ir Švenčionių parapijos Carito vaikų dienos centro „Liepsnelė“ nariai, Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro Šventos socialinės globos namų gyventojai, Švenčionių rajono neįgaliųjų draugijos nariai, Nijolės Genytės socialinės globos namų (Bendruomeninių vaikų globos namų) nariai ir Švenčionėlių šv. Edvardo parapijos Carito vaikų dienos centro „Šypsenėlė“ ugdytiniai. Smagiai susipažinome ir artimiau pažinome 65 minėtų bendruomenių narius. O su jų atstovais sutarėme, kad kitą kartą susitiksime saugomoje teritorijoje ir drauge keliausime pažinti gamtą iš arčiau bei joje pabūti ilgiau.

Dauguma žaliųjų pamokų vyko minėtų įstaigų patalpose. O visą pamokų ciklą Gamtos mokyklos konferencijų salėje įprasmino Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro Šventos socialinės globos namų gyventojos Donatos Balaban gamtinės tematikos kūrybinių darbų paroda. Tai kruopštaus ir nuoširdaus darbo rezultatas, kuris džiugina Gamtos mokyklos svečius iki šiol.

Lietuvos saugomos teritorijos – tai ne tik saugomi ir prižiūrimi gamtos ir kultūros paveldo objektai. Tai tuo pačiu ir puiki erdvė įvairaus amžiaus grupių susitikimams, bendrai švietėjiškai veiklai, gamtos ir kultūros paveldo ir ypatingo kraštovaizdžio pažinimui. Tai teritorijos, kurias turime saugoti SAU ir TAU bei vadovautis lankytojams sukurtu šūkiu – SAUgoma ir TAU!

ASTD Sirvėtos regioninio parko gamtos mokyklos specialistė J. Garbulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *