INICIATYVA ,,20 ŽALIŲJŲ EDUKACIJŲ SAUGOMŲ TERITORIJŲ GAMTOS MOKYKLOSE”

INICIATYVA ,,20 ŽALIŲJŲ EDUKACIJŲ SAUGOMŲ TERITORIJŲ GAMTOS MOKYKLOSE”

Prasidedant lankymo sezonui, startuojame su nauja iniciatyva ,,20 ŽALIŲJŲ EDUKACIJŲ SAUGOMŲ TERITORIJŲ GAMTOS MOKYKLOSE”. Moksleivių klasės, šeimos ar kitos bendruomenės kviečiamos atvykti į Lietuvos saugomų teritorijų gamtos mokyklas, kurios pastatytos dalinai už ES lėšas, ir pasirinktinai dalyvauti žaliosiose edukacijose. Jų yra net 20!

Grupė, dalyvavusi bent 1 iš sąraše esančių edukacijų, dovanų gaus knygą apie saugomas teritorijas. O sudalyvavusi 3 žaliosiose edukacijose, bus kviečiama nemokamai apsilankyti Nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio 25, Vilnius).

Taip pat iniciatyvos dalyvių prašysime užfiksuotomis veiklos akimirkomis ir mintimis dalintis socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram, TikTok). O nuorodomis pasidalinti su žaliųjų edukacijų organizatoriais – saugomų teritorijų gamtos mokyklomis.

SIRVĖTOS REGIONINIO PARKO GAMTOS MOKYKLOJE ORGANIZUOJAMOS ŠIOS ŽALIOSIOS EDUKACIJOS:

KUKUTIS – LYG MARGASPALVIS DRUGYS

Saugomas paukštis kukutis – tikras Sirvėtos regioninio parko išskirtinai margos, įvairios gamtos simbolis. Lygindami jį su drugeliu, atskleisime daugiau įdomių detalių apie jo gyvenimą. O norint jį atskirti nuo kitų sparnuočių, reikia pažinti ir kitus giesmininkus. Tad drauge mokysimės atskirti Lietuvoje žiemojančius paukščius nuo tų, kurie šaltuoju periodu palieka Lietuvą, kalbėsime apie Metų paukščio rinkimus, lizdų įvairovę. Taip pat dalyviai dirbdami grupėse kurs naujus namus sparnuočiams – kals inkilus (varnėnams, zylėms) ir mokysis juos taisyklingai iškelti.

VINGIUOTAIS TAKAIS PO KALVOTĄJĮ KRAŠTOVAIZDĮ

Sirvėtos regioninio parko vertybes pristatančios žaliosios edukacijos esmė – su grupe žingsniuoti kalvotu reljefu ir pajusti saugomos teritorijos išskirtinumą, o žaidžiant netradicinį grindų žaidimą – ,,keliauti” po senuosius kaimus, ,,maudytis” Kančiogino ežere, ,,kopti” į aukščiausią Nevaišių kalvą. Po įdomių kelionių, lauks žinių varžytuvės apie saugomus Sirvėtos regioninio parko perlus – Kačėniškės piliakalnį, Lino verdenės šaltinį, Adamavo ąžuolą. Veiklos pabaigą vainikuos stipriausios žiniomis ir sėkmingiausios komandos rinkimas.

Žaliųjų edukacijų kaina:

  • kai susidaro ne mažiau kaip 10 asmenų grupė (iki 15 asm.) – 5,00 Eur/asm.
  • kai susidaro ne mažiau kaip 15 asmenų grupė – 2,00 Eur/asm.

Jeigu planuojate dalyvauti žaidime ir norite atvykti į Sirvėtos regioninio parko gamtos mokyklą, paskambinkite arba parašykite!

 

Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykla

Dvaro g. 29, Šventos k., Švenčionių r.

Tel. +370 614 29 275

El. p. sirvetos.rp.gm@saugoma.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *